Radio Slunj Slušajte vi tamo, slušajte amo!
U organizaciji DVD-a Slunj, u suradnji s Udrugom Tigar Rakitje, danas je održan biciklistički maraton koji je okupio članove Biciklističke sekcije Tigar, kadete Policijske akademije “Josip Jović”.

Maraton se održava u godini obilježavanja 35. obljetnice progonstva, s ciljem promicanja zajedništva, sportskog duha i zdravog načina života.


Prije samog starta sudionike je dočekala gradonačelnica Slunja Mirjana Puškarić, koja je zajedno s njima zapalila svijeću kod spomen-obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, odavši počast svima koji su dali život za domovinu.


Maraton je započeo u prijepodnevnim satima ispred DVD-a Slunj, a sudionici su vozili rutom Slunj – Rakovica – Grabovac – Drežnik Grad – Baraćeve špilje, a zatim im je organizirana okrjepa i razgledavanje Centra podzemne baštine “Speleon”.



Povratak je vodio preko Basare, Kose, Donjeg Furjana i Lađevca natrag u Slunj, gdje je za sve sudionike organiziran zajednički ručak i druženje.


Naš sugrađanin i bivši pripadnik Tigrova Robert Flanjak istaknuo je kako je želja organizatora da ovaj maraton postane tradicionalan te da iz godine u godinu okuplja sve više sudionika. Naglasio je kako su dobrodošli svi ljubitelji biciklizma, bez obzira na to jesu li vatrogasci ili rekreativci, jer je cilj prije svega zajedništvo, druženje i očuvanje vrijednosti koje ovaj maraton predstavlja.


D.K.
Napisao: Radio Slunj
Bez obzira želite li postaviti pitanje, poslati pohvalu ili podijeliti ideju – otvoreni smo za svaki upit. Ovdje smo da slušamo i odgovorimo.
Copyright © 2025 Radio Slunj - Dizajn: TooDigital Creative Agency