NovostiSlunj

Biciklističkim maratonom odali počast hrvatskim braniteljima

today27/06/2026 40

Pozadina
share close

U organizaciji DVD-a Slunj, u suradnji s Udrugom Tigar Rakitje, danas je održan biciklistički maraton koji je okupio članove Biciklističke sekcije Tigar, kadete Policijske akademije “Josip Jović”.

Maraton se održava u godini obilježavanja 35. obljetnice progonstva, s ciljem promicanja zajedništva, sportskog duha i zdravog načina života.

Prije samog starta sudionike je dočekala gradonačelnica Slunja Mirjana Puškarić, koja je zajedno s njima zapalila svijeću kod spomen-obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, odavši počast svima koji su dali život za domovinu.

Maraton je započeo u prijepodnevnim satima ispred DVD-a Slunj, a sudionici su vozili rutom Slunj – Rakovica – Grabovac – Drežnik Grad – Baraćeve špilje, a zatim im je organizirana okrjepa i razgledavanje Centra podzemne baštine “Speleon”.

Povratak je vodio preko Basare, Kose, Donjeg Furjana i Lađevca natrag u Slunj, gdje je za sve sudionike organiziran zajednički ručak i druženje.

Naš sugrađanin i bivši pripadnik Tigrova Robert Flanjak istaknuo je kako je želja organizatora da ovaj maraton postane tradicionalan te da iz godine u godinu okuplja sve više sudionika. Naglasio je kako su dobrodošli svi ljubitelji biciklizma, bez obzira na to jesu li vatrogasci ili rekreativci, jer je cilj prije svega zajedništvo, druženje i očuvanje vrijednosti koje ovaj maraton predstavlja.

D.K.

Napisao: Radio Slunj

Ocijeni

Imate upit?

Bez obzira želite li postaviti pitanje, poslati pohvalu ili podijeliti ideju – otvoreni smo za svaki upit. Ovdje smo da slušamo i odgovorimo.